U proteklih sedmicu dana još 36 firmi prestalo je sa radom, odnosno otvorilo stečajni postupak, likvidaciju ili je obrisano iz registra, piše CAPITAL.ba.
Radi se o 15 firmi iz Republike Srpske i 21 iz Federacije BiH.
U sedam firmi je otvoren stečajni postupak, a u šest je on zaključen te je pravno lice brisano iz sudskog registra.
U devet firmi je pokrenut likvidacioni postupak, a u deset je otvorena i zatvorena likvidacija, te je firma brisana iz sudskog registra.
Interesantno je da je stečajni postupak otvoren u Gradskoj razvojnoj agenciji u Doboju, a da je u Direkciji za izgradnju i razvoj u Srebrenici otvorena i zatvorena likvidacija, te da je ona brisana iz sudskog registra.
Izjavu o razlozima otvaranja stečaja u Gradskoj razvojnoj agenciji u Doboju, pokušali smo dobiti i od gradonačelnika ovog grada Borisa Jerinića, ali se nije javljao na telefon.
Među ostalim koji su otišli u stečaj tu su firme “Ros promet”, “Prospekt” i “Kusonjić” iz Prijedora, “Beloro” i IGP “Una” iz Kozarske Dubice, te “Danglo” iz Nevesinja. Likvidirana su preduzeća “Jenn-pro” iz Banjaluke, JKL iz Zvornika, “Swiss auto” iz Prijedora, “Klas-B” i “MR” iz Bijeljine, “Relaksacija” iz Janje, te “DT Sistem” iz Doboja.
U Federaciji BiH u stečaj su otišli “Naša TV” iz Mostara, Optika “Matošević” iz Viteza, “Mandić-Company” iz Tešnja, “Josipović grupa” iz Kaknja, “MM Logistics” iz Visokog i “Tehnic-pro” iz Cazina.
Likvidacija i brisanje iz sudskog registra određeni su, između ostalih i za firme “Nega” iz Tuzle, “Vardište” iz Breze, “Agroneretva” iz Mostara, “Energy Plus” iz Maglaja, “Lamat” iz Zenice, “GPP” iz Banovića, “Pro-trade” iz Žepča, “JI Hong” iz Konjica i druge.
Kompletan spisak ugašeenih firmi pogledajte OVDJE.
Podjeli: